Dobra praca

Praca | Blog

Jak rekrutować pracownika?

without comments

Od mniej więcej dwóch lat wtóruje maksyma, iż obecny rynek należy do pracownika. Firmy naprawdę mają duży problem ze znalezieniem konkretnych specjalistów szczególnie wtedy, gdy ich działy HR są niewystarczające lub w ogóle nie powstały. Jak w takim razie powinna przebiegać rekrutacja pracowników? Kilka wskazówek poniżej.

rekrutacja pracownikówPrzed rozpoczęciem rekrutacji warto określić, na ile etapów będzie podzielona. Bardzo często, pomimo dużego spływu CV np. ze 100 osób na rekrutacje zapraszamy 5,czy 10. Pierwsza rozmowa powinna mieć charakter ogólny, aby sprawdzić kompetencje kandydatów i wybrać najlepszych, których zobaczymy w kolejnym etapie.

Ważne jest również określenie warunków i oczekiwań w ogłoszeniu rekrutacyjnym. Brak sprecyzowanych parametrów sprawi, że stracimy nasz czas i innych kandydatów.

Jeżeli chcemy znaleźć pracownika wyższego szczebla, który będzie miał określone kompetencje, które ciężko znaleźć na rynku pracy, warto skorzystać z pomocy firm zajmujących się na co dzień rekrutacją pracowników.

Odpowiednie działania rekrutacyjne bardzo często sprawiają, że możemy zachować ciekawe CV również na inne miejsca pracy, w których aktualnie nie mamy wakatów. Warto, aby w takiej rozmowie brał udział również ktoś z firmy. Firmy i agencje jak ta http://www.dekrapraca.pl/dla-pracodawcow/rekrutacja-stala szukają i oferują najlepszych ofert dla pracowników i pracodawców.

Written by dobrapraca

Sierpień 15th, 2018 at 6:24 am

Posted in praca